Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii rozpoczynamy od najbliższej środy do soboty będziemy gościć na terenie dekanatu 82 pielgrzymów z Madagaskaru. Parafian zapraszam na wspólną Mszę świętą w środę na godz. 18:00, po Eucharystii nabożeństwo Gorzkich Żali po francusku. Dziękuję wszystkim rodzinom za pomoc i zaangażowanie przy pielgrzymach. Szczegółowy plan pobytu pielgrzymów w gablocie.

 

 1. Święto kierowców, którym patronuje św. Krzysztof przypada 25 lipca, z tej okazji za tydzień w sobotę i w niedzielę po każdej Mszy świętej następuje błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Kierowcy otrzymają wizerunek św. Krzysztofa wraz z modlitwą. Samochody będą święcone naprzeciw wjazdu na teren probostwa przy ulicy Wojska Polskiego. W tym roku ofiary przeznaczamy na cele charytatywne i akcję św. Krzysztofa: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Za tydzień w niedzielę

 

 1. W drugą niedzielę miesiąca lipca na prace w naszej parafii zebraliśmy do puszek 3238 złotych natomiast w miesiącu maju 2484 a w czerwcu 3036. Zebrane fundusze pomogły nam w spłacie inwentaryzacji kościoła
  za którą zapłaciliśmy 12000 zł. Ponadto przekazaliśmy ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej oraz na KUL, szkoły katolickie i WT UAM 438 złote. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Koło Przyjaciół Harcerstwa i Krąg harcerzy Seniorów wraz z Parafią Wszystkich Świętych zaprasza na pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik i Częstochowy w terminie 8-9 września. Informacje w zakrystii a zapisy u pana Mariana Ratajczaka.

 

 1. Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

  

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

 

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. 

 

Ewangelia według św. Łukasza