1.    Kalendarz liturgiczny

  • poniedziałek – św. Jakuba i św. Krzysztofa
  • wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • piątek – św. Marty

 

2.    Spotkania duszpasterskie:

  • Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym

 

3.    Dziękuję wszystkim rodzinom oraz wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie przy pielgrzymach z Madagaskaru, których gościliśmy w naszej parafii. W poniedziałek wszystkich zapisanych w naszej parafii, osoby udające się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, zapraszam na spotkanie z ks. Mateuszem do Zaniemyśla do kościoła św. Wawrzyńca na godz. 18:30. Na spotkanie uczestnicy zabierają zgodę rodziców/opiekunów prawnych dla osób niepełnoletnich.

 

 

4.    Dzisiaj w niedzielę

  • gościmy karmelitę ojca Mateusza Filipowskiego, który głosi kazania o modlitwie wewnętrznej. Na Mszy świętej o godz. 12:00 udzieli błogosławieństwa Neoprezbitera a po Koronce wygłosi konferencję Modlę się więc jestem. Po konferencji 20 minut praktyki medytacji modlitwy wewnętrznej. Zapraszam do udziału.
  • z okazji patrona św. Krzysztofa dzisiaj i jutro po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców oraz święcimy pojazdy. Kierowcy otrzymają wizerunek św. Krzysztofa wraz z modlitwą. Samochody będą święcone naprzeciw wjazdu na teren probostwa przy ulicy Wojska Polskiego. W tym roku ofiary przeznaczamy na cele charytatywne i akcję św. Krzysztofa: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

 

5.    Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

  • Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr, natomiast od wtorku do soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00
  • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 odprawiamy bez zmian.

 

6.    Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

Ewangelia według św. Łukasza