Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 1. W sobotę 13 sierpnia o godz. 17:30 Różaniec Fatimski prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca a następnie Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni, proszę o przyniesienie świec.
 1. Za tydzień w niedzielę
 1. Za tydzień w poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Przed kościołem będzie można nabyć bukiety do święcenia przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas.
 1. W minionym tygodniu obfite opady deszczu spowodowały zalanie odnowionych piwnic i garaży w domu parafialnym. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli z pomocą w posprzątaniu pomieszczeń.

 

 1. Ze względu na urlopy księży do końca sierpnia Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr .

 

 1. Zapowiadam pielgrzymki w dniach:

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki Miesięcznik Parafialny, w którym min. przypominamy, że trwamy w Roku Miłosierdzia, warto przeczytać artykuł Ta ostatnia niedziela oraz rozmowę z ks. Maciejem: Pożegnanie z Kórnikiem.

 

 1. Odeszli do wieczności: śp. Wiktor Szymaniak z Mościenicy i śp. Czesław Gośliński ze Szczodrzykowa, pogrzeby odbyły się w sobotę oraz śp. Bożena Nowak z Kórnika, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo na dziś

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę! Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.

Ewangelia według św. Łukasza