1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – NMP z Guadalupe
 • wtorek – św. Łucji
 • środa – św. Jana od Krzyża

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Tutti Santi, Wincentyńska Młodzież Maryjna, Duszpasterstwo Młodych, ministranci, wspólnota Bogu Bliscy według rocznego planu pracy formacyjnej
 • Liderów wszystkich wspólnot działających w naszej Parafii zapraszam na spotkanie w środę po Mszy o godz. 18:00 do domu parafialnego.

 

 1. Dzisiaj:
 • Zbiórka do puszek na trwające prace w naszej parafii. BÓG zapłać za złożone ofiary. W listopadzie na trwające prace na poddaszu zebraliśmy 3934 złote. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać.
 • Dzieci z Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej rozprowadzają od Mszy o godz. 9:00 ozdoby świąteczne, ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny
 • W ramach XIV Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego zapraszam na koncert Cantemus Domino, podczas którego wystąpią Lucyna Białas (sopran), Tomasz Raczkiewicz (kontratenor), Bartłomiej Szczeszek (tenor), Maciej Boberek (bas), Barbara Kaszuba (organy), Chór Castellum Cantans pod dyrekcją Dariusza Tabisza. Rozpoczniemy w niedzielę Mszą świętą o godz. 18:00 a po niej koncert w naszym kościele

 

 

 1. Kontynuujemy nasze adwentowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą są tegoroczne Roraty w domu Królowej Maryi, na które zapraszam od poniedziałku do piątku na godz. 16:30 i w soboty na godz. 7:00.

 

 1. W zakrystii można zaopatrywać się
 • w opłatki na wigilijny stół
 • w świece Caritas w formie ofiary małe od 6 zł a duże od 13 zł

 

 1. Biuro parafialne:
 • Czynne w poniedziałek od godz. 16:00-17:30 i w piątek od 9:30 do 11:00.

 

 1. Caritas parafialna prosi o pomoc:
 • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę Miłosierdzia i przynoszą ją napełnioną do przyszłej niedzieli
 • w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin. Paczki z naklejonym serduszkiem przynosimy do przyszłej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu okazja do Spowiedzi świętej przed Mszami świętymi oraz w sobotę od godz. 9:00 do 12:00 z przerwą od ok. 10:20 do 10:40 oraz od godz. 15:00 do 18:00 z przerwą od ok. 16:20 do 16:40. W Pierzchnie Spowiedź święta od godz. 16:00 do 17:00 oraz Msza święta o godz. 16:30 w intencji mieszkańców Pierzchna.

  

 1. Za tydzień:
 • W sobotę i w niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe: Miłosierdziu nie mówimy żegnaj, które poprowadzi ks. Piotr Pereszewski. Kolejne nauki będą od poniedziałku do środy o godz. 8:30, 16:30 i 18:00
 • Zapraszam w ramach spotkania wszystkich kandydatów do Bierzmowania na Mszę świętą rekolekcyjną w poniedziałek 19 grudnia o godz. 18:00
 • Ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz bombki parafialne

 

 1. W zakrystii trwają zapisy na Parafialną Zabawę Karnawałową z zespołem muzycznym, która odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 r.

 

 1. Wspólnie z parafią pw. Ducha Świętego w Antoninku zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 27 marca do 3 kwietnia 2017r. Informacje i zapisy do 16 grudnia w zakrystii.

 

 1. Polecamy najnowszy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, KnC i Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odeszły do wieczności: śp. Krystyna Handkiewicz z Kórnika oraz śp. Teresa Nowaczyk z Kórnika pogrzeb odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

  

Słowo Boże na umocnienie

 

Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi. 

Ewangelia według św. Mateusza