1. Kalendarz liturgiczny:  

 • niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 • św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu

 • wtorek – Najświętszego Imienia Jezus

 • piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

 • niedziela – Chrzest Pański

 

 1. W Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 • nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30 pozostałe Msze święte 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00 i 18:00

 • obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój  

 • po Mszy świętej o godz. 12:00 zapraszam na II Koncert Noworoczny podczas którego wystąpi: pani Agnieszka Kosmecka (Polska) absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie organów
  prof. Sławomira Kamińskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

 

 1. W poniedziałek 2 stycznia Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe o godz. 19:30.

 

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne.

 

 1. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w I czwartek miesiąca od godz. 9:00.

 

 1. W piątek 6 stycznia w  Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli

 • Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00 i 18:00 (przed Mszami okazja do spowiedzi świętej z okazji I piątku miesiąca)

 • Zostanie poświęcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2017. W kadzidło można zaopatrzyć się po każdej Mszy świętej, a składane dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na pomoc dla sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać

 • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych w przebraniach Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) na Mszę o godz. 10:30. Królowie wejdą uroczyście do Świątyni, gromadzimy się o 10:10 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej zapraszam w imieniu organizatorów do Sali OSP na kolędowanie z Królami. Przewidywane zakończenie ok. godz. 13:00

 • Zapraszam na spotkanie opłatkowe wszystkich zaangażowanych w grupy i wspólnoty w naszej Parafii, początek w kościele o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie przejdziemy do Straży na salę.

 

 1. W sobotę 7 stycznia nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: po Mszy o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 7:45 medytacja a o godz. 8:00 Różaniec pokutny, następnie Msza święta i wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 1. W niedzielę 8 stycznia

 • Zapraszam na Mszę świętą o godz. 12:00 i koncert kolęd Parafialnego Chóru Festa Decoro z Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu pod dyrekcją pani profesor Janiny Ucherek

 • Zbiórka do puszek na czekające nas prace w naszej parafii. BÓG zapłać
  za złożone ofiary.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz styczniowy Miesięcznika Parafialnego, w którym min. Eksplozja duchowości wywiad z ks. dr Szymonem Stułkowskim, rektorem ASD, Szkoła Liturgii z ks. Łukaszem, Katechizm inaczej, wspomnienia z pielgrzymki parafialnej oraz zaproszenie na dwudzieste urodziny Miesięcznika Parafialnego, które będziemy obchodzili w formie zabawy karnawałowej już w sobotę 14 stycznia 2017r. Zapisy w zakrystii. Bilety do odbioru już od 6 stycznia.

 

 1. Odeszli do wieczności: śp. Janina Mikołajczak z Kórnika, pogrzeb odbył się oraz śp. Krystyna Eltmann z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie 

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].

Ewangelia według św. Łukasza

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO

WSZYSTKIM PARAFIANOM,
GOŚCIOM I PRZYJACIOŁOM NASZEJ PARAFII

W NOWYM AD 2017