1. Kalendarz liturgiczny:
 • wtorek – św. Jana Bosko
 • czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego

 

 1. Spotkania dla młodzieży
 • W lutym zapraszam kandydatów do Bierzmowania, młodzież ponadgimnazjalną i studentów na Spotkanie Ewangelizacyjne face2face do Hali Sportowej Oaza, które odbędzie się 19 lutego od godz. 17:00. Wejściówki młodzież może pobierać w zakrystii lub poprzez naszą stronę www.parafiawszystkich.pl [link do rejestracji face2face]
 1. Dzisiaj
 • Zbiórka przed kościołem na nasze diecezjalne katolickie Radio Emaus, Bóg zapłać za złożone ofiary
 • Msza święta jubileuszowa o godz. 15:00 w intencji o jedność i świętość naszych rodzin, rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

 

 1. Wszystkich pragnących pomóc w posprzątaniu wystroju świątecznego zapraszam we wtorek po Mszy o godz. 18:00 do kościoła i dziękuję za okazaną pomoc.

 

 1. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00, 8:30, 16:30 (z udziałem dzieci z klas III), 18:00 a w Pierzchnie o godz. 16:00. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:
 • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy przed Mszami a biuro parafialne będzie nieczynne.
 • piątek: od godz. 8:30 odwiedzimy chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie nieczynne. Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia
 • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: po Mszy o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 7:45 medytacja a o godz. 8:00 Różaniec pokutny, następnie Msza święta, spotkanie i wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

  

 1. Polecamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym na luty modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz Miesięcznik Parafialny, w którym min. nauka miłości o cierpieniu z ks. Marcinem Janeckim duszpasterzem ludzi chorych, gminne kolędowanie po raz szesnasty z dziećmi ze Szkół Podstawowych, przyjęcie kandydatów do ministrantów, Misja i przesłanie Jana Chrzciciela, Parafia w świątecznym obiektywie oraz więcej informacji na temat lutowego Spotkania Ewangelizacyjnego Chodźcie do mnie.

 

 1. Nasza Parafia Wszystkich Świętych w Kórniku pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego organizuje Spotkanie Ewangelizacyjne Chodźcie do mnie, które odbędzie się w dniach 18 i 19 lutego 2017 roku. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą zapisywać się dzisiaj w zakrystii, zapraszam dzieci i dorosłych oraz młodzież, która może odbierać wejściówki.
  Rejestracja na spotkanie Spotkanie Ewangelizacyjne Chodźcie do mnie [link]

 

 1. Odszedł do wieczności: śp. Piotr Curyło z Kórnika, Msza święta w poniedziałek o godz. 8:30 w Kórniku a pogrzeb na cmentarzu Poznań Junikowo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. 

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie 

Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was,
i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.

 

Ewangelia według św. Mateusza