1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa popielcowa
 • sobota – św. Kazimierza Królewicza

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Spotkanie dla katechetów w poniedziałek 27 lutego o godz. 17:00
 • Spotkanie dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 27 lutego po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00
 • Spotkanie dla Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek 28 lutego po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Kandydaci do ministrantów mają zbiórkę w kościele w czwartek o 16:45, zapraszam nowych kandydatów. Ministranci maja zbiórkę w sobotę po Mszy ok. godz. 9:15 w salce nad zakrystią. W minioną sobotę nasi ministranci wzięli udział w Turnieju Piłki Halowej dla Służby Liturgicznej o Puchar Dziekana Dekanatu Śremskiego, na którym zajęliśmy I miejsce. Warto zaznaczyć, że nasza drużyna podczas Turnieju nie przegrała żadnego meczu.
 1. Dzisiaj:
 • Pączki Caritas po Mszach do godz. 13.00
 • Msza święta z okazji 90-lecia Kórnickiego Stowarzyszenia Sportowego Kotwica Kórnik o godz. 10:30
 • Msza święta dla małżonków obchodzących swoje jubileusze w lutym na godz. 15:00, rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego a po Mszy nabożeństwo z namaszczeniem olejem św. Charbela
 • W zakrystii można zapisać się do Parafialnej Grupy Pokutnej, której celem jest podczas Wielkiego Postu ofiarowanie przez jedną osobę we wskazanym konkretnym dniu modlitwy, postu i jałmużny we wskazanej intencji dnia.
 1. Za tydzień w niedzielę zapraszam na:
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych, który rozpocznie się w naszym kościele w I niedzielę Wielkiego Postu 05 marca na Mszy o godz. 18:00
 • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas I za tydzień w niedziele o godz. 18:00, za dwa tygodnie 12 marca o godz. 18:00 dla klas II i w niedzielę 19 marca o godz. 18:00 dla klas III .
 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00-17:30 i w czwartek od godz. 9:30-11:00. W piątek biuro będzie nieczynne.

 

 1. W najbliższą środę 1 marca rozpoczynamy Wielki Post
 • Msze święte z obrzędem pospania głów popiołem o godz. 7:00, 8:30, 16:30, 18:00, 19:00 i o godz. 17:00 w Pierzchnie
 • obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy
 • przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas
 • Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: kosz będzie wystawiony wraz z tytkami do napełnienia, które przynosimy do 9 kwietnia, czyli do Niedzieli Palmowej.
 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30, dla dzieci po Mszy o godz. 16:30 a w Pierzchnie po Mszy o godz. 16:00
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Kazania pasyjne wygłosi ks. Krzysztof Kruk, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Śnieciskach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:
 • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:30 odwiedzimy chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie nieczynne. Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Okazja do Spowiedzi dla młodzieży od godz. 17:15. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia
 • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: po Mszy o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 7:45 medytacja a o godz. 8:00 Różaniec pokutny, następnie Msza święta i wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. W środę popielcową i w I niedzielę Wielkiego Postu włączamy się wspólnie z Duszpasterstwem Młodych w Wielkopostną akcję Woreczek ryżu Chcemy pomóc misjonarzom z Rwandy zbudować szkołę, która jest w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho, w miejscu objawień Matki Bożej. Szkoła ma być darem dla 150 dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Dodatkowo nasza diecezja wspiera to dzieło poprzez wolontariat, który będzie pracował na rzecz szkoły już w najbliższe wakacje. Akcja „Woreczek Ryżu” ma trzy wymiary: post – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwa – modlimy się za młodych prosząc dla nich o łaskę wiary, jałmużna – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę.

 

 1. Polecam najnowszy Mały Przewodnik Katolicki oraz Przewodnik Katolicki w nowej szacie graficznej wraz z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem, ponadto w najnowszym numerze Przewodnika obszerna relacja z naszego Spotkania Ewangelizacyjnego.

 

 1. Odeszli do wieczności: śp. Joanna Regulska z Kórnika, śp. Henryk Kruś ze Szczodrzykowa, śp. Zbigniew Szargott z Koziegłów pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.

Ewangelia według św. Mateusza