1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Niedziela Miłosierdzia Bożego
 • poniedziałek – św. Wojciecha, patrona Polski
 • wtorek – św. Marka ewangelisty
 • sobota – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
 • niedziela – Niedziela Biblijna

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • spotkanie dla kandydatów mających przystąpić do Bierzmowania w tym roku dzisiaj w niedzielę 23 kwietnia o godz. 18:00. Informuję, że sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek 23 maja o godz. 17:00 przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka. Spotkania bezpośrednie dla kandydatów przystępujących do Bierzmowania odbędą się w poniedziałek 15 maja, sobotę 20 maja i w poniedziałek 22 maja, szczegóły na najbliższym spotkaniu.
 • wyjazd formacyjny dla młodzieży we wtorek o godz. 15:15 parking przy domu parafialnym
 • spotkanie formacyjne dla wspólnoty Bogu Bliscy w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia
 • Wczesna Komunia święta o godz. 13:30. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w Białym Tygodniu na Mszy o godz. 18:00, który zakończymy Pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza o godz. 15:00 z udziałem osób zaangażowanych w dzieła Caritas oraz dla wszystkich, którzy otrzymują pomoc od Parafialnej Caritas
 • Przyrzeczenia chrzcielne odnowią dzieci przystępujące do I Komunii świętej na Mszy o godz. 15:00, dzieci przynoszą świece
 • Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas, Bóg zapłać za dar serca dla potrzebujących.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 16:00-17:30, we wtorek dla narzeczonych od 16:30 do 18:00 oraz w czwartek i w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Biblijną w całym kraju będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dlatego przed Mszami świętymi będziemy wsłuchiwać się we fragmenty z Listu św. Pawła Apostoła do Galatów: rozdział 1 przed Mszą o godz. 7:30, rozdział 2 przed Mszą o godz. 9:00, rozdział 3 przed Mszą o godz. 10:30, rozdział 4 przed Mszą o godz. 12:00, rozdział 5 przed Mszą o godz. 15:00 i rozdział 6 przed Mszą o godz. 18:00.  

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odeszła do wieczności: śp. Genowefa Bobrowska z Kórnika pogrzeb odbył się w tygodniu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

  

Słowo na dziś 

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. 

 

Ewangelia według św. Łukasza