1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Niedziela Biblijna
 • poniedziałek – św. Józefa Rzemieślnika
 • wtorek – św. Atanazego
 • środa – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
 • czwartek – św. Floriana, patrona strażaków
 • sobota – św. apostołów Filipa i Jakuba
 • niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • dla kandydatów mających przystąpić do Bierzmowania w tym roku najbliższe odbędzie się w poniedziałek 15 maja po Mszy o godz. 18:00 a następne w sobotę 20 maja i w poniedziałek 22 maja Informuję, że sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek 23 maja o g. 17:00 przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka.
 • dla Arcybractwa Straży Honorowej w piątek po Mszy o godz. 18:00
 • dla Wspólnoty Żywego Różańca w I sobotę miesiąca: adoracja po Mszy o godz. 7:00, medytacja o godz. 7:45 następnie różaniec, Eucharystia i spotkanie formacyjne dla wspólnoty
 1. Dzisiaj
 • W Niedzielę Biblijną po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed Mszami czytamy fragmenty z Listu św. Pawła Apostoła do Galatów
 • Msza w intencji jubilatów sakramentu małżeństwa o godz. 15:00 z nabożeństwem z namaszczeniem olejami św. Charbela
 • Mija 40. Rocznica Nawiedzenia Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku przez wierną kopię Jasnogórskiego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tej okazji Towarzystwo ku Upiększaniu Miasta Kórnika przygotowało wystawę fotografii dokumentującą wspomnianą wizytę, którą możemy obejrzeć w naszej świątyni.

 

 1. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30.

 

 1. Biuro parafialne czynne w tylko w poniedziałek i we wtorek (dla narzeczonych) od godz. 16:00 do 17:30. W czwartek i w piątek biuro będzie nieczynne.

 

 1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

 

 

 1. W środę (3 maja)  obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte tak jak w niedzielę tzn. 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00, 18:00 i 20:30. Przypominam, że Msze o 20:30 będą odprawiane od pierwszej niedzieli maja do pierwszej niedzieli października.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:
 • czwartek: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 dla wszystkich; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 16:00.
 • piątek: od godz. 8:30 ksiądz Proboszcz odwiedzi swoich chorych a od ok. 11:00 chorych ks. Łukasza. Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na ostatnią przed wakacjami Mszę o godz. 16:30 (w czerwcu nie będzie Mszy o godz. 16:30). W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia
 • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej

 

 1. Dzieci z klas III: przystępujące do I Komunii Świętej w sobotę o 14:00 mają swoją Spowiedź w czwartek od godz. 16:00 a dzieci przystępujące do I Komunii Świętej w niedzielę o godz. 12:00 mają swoją Spowiedź w sobotę od godz. 9:30. Rodziców i bliskich zapraszamy w ciągu tygodnia przed Mszami. Pamiętajmy o dzieciach i ich Rodzinach w naszych modlitwach.

 

 1. Zapowiadam
 • Za tydzień po Mszach zbiórkę do puszek na renowację drzwi. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom spieszącym z pomocą materialną na rzecz naszej Kolegiaty
 • W poniedziałek 8 maja w kaplicy w Pierzchnie odpust ku czci św. Stanisława o godz. 19:00 poprowadzi ks. Maciej Michalski, nasz poprzedni wikariusz. Zapraszam do wspólnego świętowania
 • Przez dwie niedziele Stowarzyszenie Klaudynka zachęca Parafian do wspólnej zbiórki nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych związanych z Klaudynką. Nakrętki dostarczać można do zakrystii.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy majowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Maryi na chwałę, czyli IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych.

 

 1. Zmarł śp. Wojciech Niemier ze Skrzynek, pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. 

Ewangelia według św. Łukasza