odpist sw stanislawa min

 1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza
 • poniedziałek – św. Stanisława, głównego patrona Polski i Archidiecezji
 • sobota – 100. Rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • Dla wszystkich chętnych i zaangażowanych w przygotowania do tegorocznej Parafiady we wtorek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Spotkanie liturgiczne w kościele dla zawierających sakrament małżeństwa w naszej świątyni w maju: zapraszam narzeczonych w najbliższy wtorek 9 maja po Mszy o godz. 18:00. Narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w czerwcu zapraszam na spotkanie we wtorek 16 maja po Mszy o godz. 18:00 a narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu zapraszam we wtorek 20 czerwca po Mszy o godz. 18:00
 • Dla zelatorów odpowiedzialnych za Żywy Różaniec odbędzie się w środę o godz. 19:00 na probostwie
 • Dla katechistów w czwartek o godz. 19:00 na probostwie
 • Dla szafarzy w piątek o godz. 19:00 na probostwie
 • Dla Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek 15 maja o godz. 19:00 na probostwie
 • Dla kandydatów mających przystąpić do Bierzmowania w tym roku najbliższe odbędzie się w poniedziałek 15 maja po Mszy o godz. 18:00 a następne w sobotę 20 maja i w poniedziałek 22 maja. Informuję, że sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek 23 maja o godz. 17:00 przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka.
 1. Dzisiaj
 • Oraz za tydzień przez dwie niedziele Stowarzyszenie Klaudynka zachęca i prosi Parafian o pomoc we wspólnym zbieraniu nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych związanych z Klaudynką. Nakrętki można dostarczać do zakrystii
 • zbiórka do puszek na renowację drzwi. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom spieszącym z pomocą materialną na rzecz naszej Parafii.

 

 

 1. W poniedziałek 8 maja br. w kaplicy w Pierzchnie odpust ku czci św. Stanisława głównego patrona Polski i Archidiecezji o godz. 19:00 poprowadzi ks. Maciej Michalski, duszpasterz z parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu. Zapraszam do wspólnego świętowania.

 

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek (dla narzeczonych) od godz. 16:00 do 17:30 a w czwartek i w piątek czynne od 9:30 do 11:00.

 

 1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

 

 1. W sobotę 13. maja we wspomnienie NMP z Fatimy obchodzimy 100. Rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia różaniec będzie o godz. 17:30 a po Mszy procesja fatimska – proszę o przyniesienie świec.

 

 1. Rodziców wraz z dziećmi
 • z klas III, zapraszam od poniedziałku do piątku do uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 18:00, w ramach tzw. Białego tygodnia dzieci przychodzą ubrane odświętnie w albach
 • z klas II, zapraszam do kościoła w najbliższą sobotę 13 maja na godz. 12:00 na nabożeństwo połączone ze spotkaniem dotyczącym przyszłorocznej I Komunii świętej
 • z klas IV, które obchodzą pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii świętej zapraszam na Mszę świętą rocznicową w najbliższą sobotę 13 maja na godz. 16:30. Od godziny 16:00 dla dzieci będzie okazja do Spowiedzi.

 

 1. Zapowiadam
 • W przyszłą niedzielę wspólnie z klerykami z ASD w Poznaniu modlimy się o nowe, liczne a nade wszystko święte powołania do służby Bożej
 • Dwudniową Pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 31 maja i 1 czerwca. Szczegóły i zapisy w zakrystii
 • Formacyjny wyjazd dla młodzieży we wtorek 30 maja, zapisy w zakrystii
 • Koncert Projekt Magnificat w niedzielę 21 maja o godz. 19:00
 • IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych w niedzielę 28 maja o godz. 15:00. W związku z Przeglądem rodzinna Msza święta o jedność naszych rodzin zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 20:30.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy majowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Maryi na chwałę, czyli IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych.

 

 1. Zmarł śp. Paweł Konował z Kórnika, pogrzeb odbył się w miniony czwartek oraz zmarł śp. Leon Stachowiak z Kórnika pogrzeb w środę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny,
a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.
A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim,
ponieważ głos jego znają. 

 

Ewangelia według św. Łukasza