1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
 • czwartek – św. Jana I, w katedrze święcenia diakonatu
 • sobota – św. Bernardyna ze Sieny

 

 1. Spotkania duszpasterskie
 • Dla Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 19:00 na probostwie
 • Spotkanie w drodze w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Spotkanie liturgiczne w kościele dla narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w czerwcu zapraszam we wtorek 16 maja po Mszy o godz. 18:00 a narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu lub sierpniu zapraszam we wtorek 20 czerwca po Mszy o godz. 18:00
 • Dla kandydatów mających przystąpić do Bierzmowania jutro w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w kościele oraz w najbliższą sobotę od godz. 9:00 w domu parafialnym. Ostatnie spotkanie bezpośrednie w poniedziałek 22 maja po Mszy o godz. 18:00 w kościele. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek 23 maja o godz. 17:00 przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka.
 • Modlitwa kanonami z Taize w czwartek po Mszy o 18:00 w kościele
 1. Dzisiaj
 • Stowarzyszenie Klaudynka zachęca i prosi Parafian o pomoc we wspólnym zbieraniu nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych związanych z Klaudynką
 • wspólnie z klerykiem Pawłem modlimy się o nowe, liczne a nade wszystko święte powołania do służby Bożej, po Eucharystii możemy wesprzeć dobrowolnymi ofiarami Arcybiskupie Seminarium Duchowne

 

 

 

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek (dla narzeczonych) od godz. 16:00 do 17:30 oraz w piątek od 9:30 do 11:00. W czwartek biuro będzie nieczynne.

 

 1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 20:00.

 

 1. Zapowiadam:
 • Za tydzień w niedzielę po Mszach Kawiarenka ministrancka, składane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd dla młodzieży i ministrantów
 • Koncert Magnificat Johna Ruttera za tydzień w niedzielę 21 maja o godz. 19:00 w naszym kościele, szczegóły na plakatach
 • IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych za dwa tygodnie w niedzielę 28 maja o godz. 15:00, szczegóły na plakatach. W związku z Przeglądem rodzinna Msza święta o jedność naszych rodzin zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 20:30.
 1. Zapraszam:
 • Młodzież na wyjazd do Łodzi we wtorek 30 maja, zapisy w zakrystii
 • Wszystkich na dwudniową Pielgrzymko-wycieczkę na Pole Grunwaldzkie, do Gietrzwałdu (nocleg w Sanktuarium które jest jedynym miejscem w Polsce objawień maryjnych uznanych przez Kościół), Olsztyna, która odbędzie się w dniach 31 maja i 1 czerwca. Szczegóły i zapisy w zakrystii
 • Wszystkich na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę do Częstochowy już w sobotę 3 maja, zapisy w zakrystii
 • Wspólnie z Kołem Przyjaciół Harcerstwa na trzydniową Pielgrzymko-wycieczkę do Torunia, Malborka, Elbląga, Fromborka i Braniewa, która odbędzie się od 29 czerwca do 1 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki i majowy Miesięcznik Parafialny.   

 

 1. Zmarł nasz Parafianin śp. Hubert Słoma z Kórnika, pogrzeb odbył się w tygodniu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś 

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy,

będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję,

owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.

 

Ewangelia według św. Jana