1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – św. Szymona z Lipnicy
 • czwartek – bł. Czesława
 • sobota – św. Marii Magdaleny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Wspólnota Bogu Bliscy przez wakacje w czwartek o godz. 19:00

 

 1. Zapowiadam:
 • dla ministrantów starszych i dla Duszpasterstwa Młodzieży wyjazd do kina w poniedziałek, zapisy dzisiaj w zakrystii
 • dla dzieci i ministrantów młodszych wyjazd do kina we wtorek 25 lipca, zapisy do soboty w zakrystii
 • Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się za tydzień po Mszach na ul. Wojska Polskiego na wysokości wjazdu na probostwo, swoją ofiarą wspieramy misjonarzy
 • Spotkanie dla 3. Róży św. Charbela i dla 8. Róży św. Kingi w piątek 28 lipca o godz. 16:45 w domu parafialnym, tego dnia po Mszy świętej namaszczenie olejami św. Charbela

 

 1. W związku z rozpoczynającymi się w najbliższym tygodniu pracami osuszającymi wokół naszej świątyni pragnę poinformować, że na czas trwających prac teren wokół kościoła będzie etapowo zamknięty. Pierwszy etap prac przewidziany jest od strony kaplicy Serca Pana Jezusa. Dlatego kiedy rozpoczną się zaawansowane prace Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w głównym ołtarzu a kościół będzie otwierany o godz. 15:00 w Godzinie Miłosierdzia na czas wspólnej modlitwy.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz najnowszy lipcowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odeszli do wieczności: śp. Feliks Szczepaniak z Kórnika, Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 1. Informuję, że w miesiącu lipcu i sierpniu:
 • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o 7:00 i w I piątek miesiąca o 16:30
 • Msze święte bez zmian w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00, w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę o 10:00 i w I piątek sierpnia o godz. 16:00
 • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00
 • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy świętej: w czwartek 3 sierpnia.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą.
Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie,
a nie usłyszeli. Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy! Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. Posiane na miejsce skaliste oznacza tego, kto słucha słowa
i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny.

 

Ewangelia według św. Mateusza