1.    Kalendarz liturgiczny

 • poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
 • wtorek – Wniebowzięcie NMP, uroczystość
 • środa – św. Rocha
 • czwartek – św. Jacka
 • piątek – bł. S. Sancji Szymkowiak

2.    Spotkania duszpasterskie:

 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o g. 19:00 w domu parafialnym

 

3.    Dzisiaj w niedzielę:

 • Taca na szkoły katolickie, WT UAM i na KUL
 • Kolejne spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku, Edycja 4. Dzisiaj o godz. 20:00 wystąpi nasz organista p. Grzegorz Świergiel a za tydzień ks. Szymon Bajon, duszpasterz z parafii pw. św. Marcina w Poznaniu
 • Parafialny Zespół Caritas prosi o pomoc dla dzieci, w ramach inicjatywy Tornister pełen uśmiechu. Przy figurze św. Antoniego do wystawionego kosza można przekazać przybory szkolne, zeszyty, materiały plastyczne, piórniki, tornistry i inne artykuły szkolne
 • Msza święta o godz. 20:30 w ramach obchodów 100. Lecia objawień fatimskich zakończona nabożeństwem

 

 

4.    We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30 oraz w kaplicy w Pierzchnie o godz. 10:00. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Przed kościołem będzie można nabyć bukiety do święcenia przygotowane przez Caritas.

 

5.    Zapowiadam i zapraszam na:

 • Dożynki parafialne w Szczodrzykowie w sobotę 19 sierpnia rozpoczniemy Mszą dziękczynną o godz. 16:00, a następnie nasze parafialne świętowanie podczas którego min. siłacze Kolegiaty 2017, najdłuższy warkocz, namiot zdrowia
 • Mszę w intencji działkowców, która odbędzie się na ogródkach działkowych w Mościenicy w niedzielę 20 sierpnia o godz. 15:00
 • Jednodniową pielgrzymkę do Lichenia we wtorek 22 sierpnia, zapisy i szczegóły w zakrystii.

 

6.    Pragnę przypomnieć, że:

 • W związku z trwającymi pracami po wtorku 15 sierpnia zostanie zamknięty teren prowadzący do kaplicy Serca Pana Jezusa

 

7.    Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

 

8.    Informuję, że w miesiącu sierpniu:

 • Msze święte zostają zawieszone w kościele: w niedzielę o godz. 18:00, od wtorku do soboty o godz. 7:00
 • Msze święte bez zmian w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (w ostatnią niedzielę miesiąca) i 20:30, w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00, w kaplicy u sióstr w poniedziałek o godz. 7:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę o godz. 10:00
 • Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30 i w czwartki od godz. 9:30 do 11:00.

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo na dziś  

Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! Na to odezwał się Piotr: Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie! A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie! Jezus natychmiast wyciągnął rękę
i chwycił go, mówiąc: Czemu zwątpiłeś, małej wiary?

 

Ewangelia według św. Mateusza

 

 

Dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia br. odbywa się Kórnik Triathlon

a we wtorek 15 sierpnia br. odbędzie się

Kryterium rowerowe dla dzieci i dorosłych.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w dotarciu do Kościoła.

Dokładne informacje o utrudnieniach w ruchu można znaleźć

na stronie Miasta i Gminy Kórnik.