1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – Najświętszego Imienia Maryi
 • środa – św. Jana Chryzostoma
 • czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • piątek NMP Bolesnej
 • św. mm. Korneliusza i Cypriana

 

 1. Spotkania duszpasterskie w domu parafialnym:
 • Zelatorzy Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 16:00
 • Parafialna Rada Duszpasterska w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00
 • Parafialna Rada Ekonomiczna w poniedziałek o godz. 20:00
 • Odpowiedzialni z Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy o godz. 18:00
 • Parafialna Rada Budowlana we wtorek o godz. 20:00
 • odpowiedzialni za muzykę i śpiew w naszej parafii: organiści, prowadzący zespoły Tutti Santi, Wincentynki, Bogu Bliscy i chór parafialny Tutti Santi oraz ustanowieni psałterzyści w piątek po Mszy o 18:00
 • Ministranci lektorzy, ustanowieni lektorzy w piątek o 19:30
 • Odpowiedzialni ze wspólnoty Bogu Bliscy w piątek o godz. 20:30
 • Wszyscy ministranci w sobotę po Mszy o godz. 8:30
 • W przyszłym tygodniu zapowiadam spotkania dla panów zbierających składkę, szafarzy i kościelnych w poniedziałek (18 września) a odpowiedzialnych za Kręgi Rodzin Szensztadzkich w środę (20 września) po Mszy o godz. 18:00
 1. Dzisiaj w niedzielę:
 • Zbiórka przed kościołem na trwające prace w kościele, wszystkim zatroskanym o dobro świątyni z serca dziękuję: BÓG zapłać
 • Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 rodziców wraz z uczniami z klas VII, którzy chcą w naszej Parafii rozpocząć przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę zostanie podane zaproszenie dla klas II i III gimnazjum.
 1. W tygodniu:
 • We wtorek przypada 6. Rocznica śmierci ks. kan. Jerzego Kędzierskiego, wszystkich zapraszam na Mszę świętą w intencji księdza Proboszcza w poniedziałek na godz. 8:30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 • W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie dla wspólnot Żywego Różańca z dekanatu kórnickiego. Rozpoczniemy wspólnym różańcem, następnie o godz. 10:30 Msza święta z kazaniem, po której dalsza część duszpasterska w domu parafialnym. Dzień skupienia poprowadzi Archidiecezjalny Moderator Żywego Różańca ks. dr Jan Glapiak. Zapraszam wszystkich związanych ze wspólnota Żywego Różańca do udziału.

 1. Za tydzień w niedzielę
 • Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 rodziców wraz z uczniami z klas II W przyszłą niedzielę zostanie podane zaproszenie dla klas III gimnazjum.

 1. Zapowiadam
 • Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z klas III w sobotę 23 września o godz. 8:30, rozpoczniemy Mszą świętą. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili dzieci z klas III do I Komunii świętej informuję, iż mogą to uczynić do najbliższej niedzieli (17 września)
 • W sobotę 23 września zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza święta w intencji Kórnicko-Bnińskiego Bractwa Kurkowego im. Ks. Szczepana Janasika z okazji 30-lecia reaktywacji oraz 270-rocznicy ustanowienia naszego bractwa.

 1. Biuro parafialne przeniesione do domu parafialnego będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30, w czwartek i piątek biuro będzie nieczynne.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy wrześniowy Miesięcznik Parafialny, w którym zachęcamy do modlitwy różańcowej we wspólnocie Żywego Różańca.

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś  

 Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

 

Ewangelia według św. Mateusza