1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
 • środa – św. Franciszka z Asyżu
 • czwartek – św. Faustyny
 • sobota – NMP Różańcowej

 

 1. Dzisiaj:
 • Gościmy w naszej Parafii ojca Rafała Strzyżewski OMI, który prosi nas o modlitwę oraz wsparcie na budowę kościoła w Mińsku
 • Na Mszach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 gościmy wolontariuszy, którzy przybliżają nam Dzieło Nowego Tysiąclecia, na które w przyszłą niedzielę przeznaczymy zbiórkę w ramach XVII Dnia Papieskiego Idźmy naprzód z nadzieją. Dziękujemy harcerzom z ZHP Kórnik za pomoc w zbiórce.
 1. W tym tygodniu
 • Rekolekcje Fatima wciąż aktualna od poniedziałku do piątku w ramach Mszy o godz. 8:30, 16:30 i 18:00 poprowadzi ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem
 • Apel Jasnogórski od poniedziałku do piątku o godz. 21:00
 • Msza z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30 poprowadzi ks. Adam Pawłowski wraz ze Wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

 

 1. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku na Mszę świętą dziecka Bożego o godz. 16:30:
 • Poniedziałek z błogosławieństwem niemowląt i przedszkolaków oraz dla proszących o dar rodzicielstwa
 • Wtorek klasy I-III (poświęcenie tornistrów dla kl. I)
 • Środa klasy IV-V
 • Czwartek klasy VI-VII
 • Piątek klasy II i III gimnazjum

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; godz. 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:00 odwiedziny naszych chorych Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
 • sobota: Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej: adoracja od godz. 7:30, od 7:45 medytacja i różaniec pokutny oraz Msza o godz. 8:30.

 

 1. Różaniec w październiku, w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 16:30, dla wszystkich: w niedzielę o godz. 8:30, od poniedziałku do czwartku o godz. 17:30, w piątek od godz. 20:00 a w sobotę o 8:00.

 

 1. W piątek rozpoczynamy Jerycho Pompejańskie podczas całonocnej adoracji w naszym kościele będziemy modlić się na różańcu. Początek o godz. 20:00 tajemnice radosne (róża Pierzchno), 21.00 światła (róża 8), 22.00 bolesne (róża 1), 23.00 chwalebne (róża 2). O północy Msza, po której kontynuujemy Jerycho Pompejańskie: godz. 1.00 radosne (róża 4), 2.00 światła (róża 3), 3.00 bolesne (róża męska), 4.00 chwalebne (róża młodzieżowa), godz. 5.00-7.00 indywidualnie. Od piątkowego wieczoru rozpoczniemy 2. Parafialną Nowennę Pompejańską. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich do wspólnego odmawiania różańca przez kolejne 54. dni.

 

 1. IV Tydzień maryjny zakończymy w sobotę 7 października Mszą odpustową o godz. 18:00, której będzie przewodniczył ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyniu Starym. Na zakończenie Mszy z udziałem służb mundurowych odbędzie się procesja maryjna, podczas której zatrzymamy się przy Urzędzie Miasta, aby odmówić modlitwę zawierzenia Matce Bożej Różańcowej Kórnickiej.

 

 1. W niedzielę 8 października
 • Po Mszach będziemy mogli podjąć się na rok modlitwy za wskazanego kapłana
 • Poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III o 10:30 a w Pierzchnie o 10:00
 • Msza dziękczynna za 400 lat charyzmatu wincentyńskiego o 12:00
 • Koronka i Msza z okazji Dnia Papieskiego o godz. 15:00 wraz z montażem słowno-muzycznym, na który wspólnie ze społecznością SP im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie zapraszam dzieci z rodzicami oraz babciami i dziadkami.
 1. Kancelaria parafialna przeniesiona do domu parafialnego czynna w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30 oraz w czwartek od 9:30 do 11:00 a w piątek nieczynne. Od poniedziałku można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok od stycznia do końca sierpnia włącznie. Natomiast od maja będą przyjmowane intencje od września do grudnia. Ofiary za zamówione Msze święte składamy najpóźniej na dwa tygodnie przed odprawieniem, w razie nie zgłoszenia się osoby zamawiającej intencja może zostać przekazana kolejnemu zamawiającemu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy październikowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Jak wypełnić orędzie z Fatimy, na stronie 11 jak oddać głos na Parafiadę u Wszystkich Świętych w ramach konkursu Radia Emaus Po prostu dobry pomysł.

 

 1. W ramach Szkoły Lektora Archidiecezji Poznańskiej lektorki Elwira Dominiak, Elżbieta Gabska, Genowefa Michalak, Teresa Nowak, Joanna Makosz-Trybulska, Emilia Urbaniak, Karolina Łąkowska oraz psałterzystki Elwira Dominiak, Elżbieta Gabska, Emilia Urbaniak zakończyły pozytywnie etap formacji i otrzymały błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora i psałterzysty na terenie naszej Archidiecezji.

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś  

Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy.

Ewangelia według św. Mateusza