1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka
 • środa – św. Jana XXIII
 • czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
 • sobota – bł. Honorata Koźmińskiego

 

 1. Dziękuję Wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w rekolekcjach oraz uroczystości odpustowej. W związku z rosnącym kultem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej zwracamy się z prośbą do osób, które w swoim życiu doświadczyły łask za wstawiennictwem Matki Bożej o spisanie ich i przekazanie duszpasterzom. Jednocześnie dziękujemy za złożone już świadectwa i wota dziękczynne min. serca i złotą różę a ministrantom za dar na renowację ołtarza i kaplicy Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej oraz krypty Działyńskich, która zostanie wpisana do Złotej Księgi Rodziców Chrzestnych. Szczegóły tej znanej już Państwu inicjatywy parafialnej (od roku 1958) podamy w ostatnią niedzielę października. Wszystkim ratującym naszą Kolegiatę dziękuję za dar modlitwy i składane do skarbon ofiary na osuszanie świątyni.

 

 1. Dzisiaj:
 • Po Mszach będziemy mogli podjąć się na rok modlitwy za wskazanego kapłana
 • W ramach XVII Dnia Papieskiego Idźmy naprzód z nadzieją harcerze z ZHP Kórnik przeprowadzą po Mszach zbiórkę na rzecz stypendystów Dzieło Nowego Tysiąclecia, Bóg zapłać za pomoc i składane ofiary
 • Poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III o 10:30 a w Pierzchnie o 10:00
 • Msza dziękczynna za 400 lat charyzmatu wincentyńskiego o 12:00
 • Koronka i Msza z okazji Dnia Papieskiego o godz. 15:00 wraz z montażem słowno-muzycznym Idźmy naprzód z nadzieją–łączymy pokolenia, zapraszam

 1. Kancelaria parafialna przeniesiona do domu parafialnego czynna w poniedziałek i wtorek od 16:00 - 17:30 oraz w czwartek od 9:30 do 11:00 a w piątek nieczynne.

 

 1. W tym tygodniu
 • Przypominamy młodzieży zaangażowanej w życie Parafii o spotkaniu w najbliższą środę o godz. 19:00 w domu parafialnym, prosimy zabrać ze sobą deklaracje o inicjatywach duszpasterskich
 • W piątek 100. Rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 z nabożeństwem fatimskim.
 • Za tydzień zbiórka przed kościołem na ofiary żywiołu w Meksyku

 

 1. Różaniec w październiku: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 a dla wszystkich codziennie odmawiamy trzy części Różańca Świętego w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej: część radosna: od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 8:30, w sobotę o 8:00, w niedzielę o 8:30, część bolesna od poniedziałku do soboty po Koronce o g. 15:00 a w niedzielę o godz. 14:30 oraz część chwalebna codziennie o g. 17:30.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy październikowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. na stronie 11 jak oddać głos na Parafiadę u Wszystkich Świętych w ramach konkursu Radia Emaus Po prostu dobry pomysł.

 

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś                         

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: Posłuchajcie innej przypowieści! Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny.

 

Ewangelia według św. Mateusza