1. W ramach spotkań duszpasterskich zapraszam
 • Spotkanie formacyjne w ramach Seminarium Odnowy Wiary w czwartek o godz. 19:00 do domu parafialnego

 

 1. Dzisiaj
 • Młodzież i studenci z Grupy face2face zapraszają do włączenia się w Wielkopostną akcję Woreczek ryżu 2018. W tym roku składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane jako dar naszej Parafii dla poszkodowanych w wybuchu w Poznaniu oraz dla misjonarzy z Panamy z diecezji Bocas del Toro. Woreczek Ryżu ma trzy wymiary: post – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwa – modlimy się za młodych prosząc dla nich o łaskę wiary, jałmużna – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę. Można dołączyć jeszcze do Parafialnej Grupy Pokutnej, zapisy w zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu  
 • Parafialne zawierzenie św. Józefowi naszej Parafii w poniedziałek 19 marca na Mszy świętej o godz. 18:00, dodatkowa Msza w Pierzchnie o godz. 16:00
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 23 marca po Mszy o godz. 22:00 z Parafii św. Augustyna w Czapurach, rejestracja uczestników od godz.19:00. Zakończenie w murach naszego kościoła u Wszystkich Świętych w Kórniku
 • Spowiedź święta wielkopostna w sobotę 24 marca od godz. 9:00 do 12:00 (z przerwą 10:15-10:45) oraz popołudniu od godz. 14:30 do 17:30 (z przerwą 15:45-16:15). W Pierzchnie od godz. 16:00-17:00.

 

 

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30, w pozostałe dni biuro nieczynne.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej, z udziałem dzieci I komunijnych o godz. 16:30, o godz. 17:30 prowadzi młodzież i studenci z Grupy face2face a w Pierzchnie o godz. 18:00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00 a po Msza. W Pierzchnie Gorzkie Żale po Mszy o godz. 10:00.

 

 1. Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Tytki można dostarczać do przyszłej Niedzieli do kosza wystawionego przy św. Antonim.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu mamy wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na rzecz funkcjonowania instytucji centralnych Archidiecezji. W wydaniu parafialnym koniecznością staje się ratowanie naszych organów. Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół można składać do wystawionych skarbon lub podczas składki. Zostało zabranych blisko 1300 kopert do dzisiaj dziękuję 302. rodzinom za przekazaną pomoc materialną: BÓG zapłać.

 

 1. Za tydzień
 • zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego
 • będzie można zaopatrzyć się w palemki przed kościołem przygotowane przez nasz Parafialny Chór Tutti Santi
 • poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej na Mszy o godz. 10:30 a w Pierzchnie o 10:00.

 

 1. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz nasz marcowy Miesięcznik Parafialny z dołączoną płytą.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.   

Ewangelia według św. Jana