Kochani Parafianie, Goście i Przyjaciele Wszystkich Świętych w tej radości paschalnej my duszpasterze życzymy Wam odwagi budowania swojego życia na Kamieniu Węgielnym, którym jest Zmartwychwstały Pan Jezus.  Niech zwycięstwo Zmartwychwstałego nad śmiercią będzie dla nas źródłem radości i umocnieniem łaski wiary w codziennym świadectwie życia. Radosnego Alleluja!

 

 1. Bóg zapłać:
 • Wszystkim ofiarodawcom tytek i wielkanocnych kur za okazany dar serca dla potrzebujących a Parafialnemu Zespołowi Caritas i Młodzieży z Grupy face2face za pomoc w dostarczeniu podarunków
 • ks. Łukaszowi, kościelnym panom Łukaszowi i Karolowi oraz wszystkim, którzy wsparli i pomogli w przygotowaniu tegorocznego Grobu i Ciemnicy
 • uczestnikom Triduum oraz zaangażowanym Policjantom, Straży Miejskiej, Strażakom, Braciom Kurkowym, harcerzom, ministrantom, młodzieżowej grupie Oazy, zespołowi i chórowi Tutti Santi, panom kościelnym i organistom, niosącym sztandary, panom od baldachimu i prowadzenia kapłanów, Harcerskiej Orkiestrze.

 

 1. Jeszcze przez okres wielkanocny można przekazać Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół do skarbon lub podczas składki. Za przekazaną pomoc materialną BÓG zapłać.

 

 1. Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
 • Msze święte o godz. 6:00 (z procesją), 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00 (z Koronką), 18:00. NIE MA MSZY o godz. 7:30

 

 

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00 i dodatkowa w ramach I poniedziałku miesiąca o godz. 19:30 z nabożeństwem o umocnienie duchowe. Nie będzie Mszy o godz. 18:00. Tego dnia modlimy się za WT, szkoły katolickie i za KUL oraz pospieszymy z pomocą materialną na utrzymanie tych uczelni.

 

 1. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek od 16:00 do 17:30 oraz w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą o g. 18:00
 • piątek: odwiedzi chorych Proboszcz od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00
 • sobota: odwiedzi chorych Łukasz od godz. 8:30. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: medytacja o 7:45, różaniec pokutny godz. 8:00, Msza wynagradzająca i wymiana tajemnic różańca. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej grupa niedzielna o godz. 11:00 a dla grupy sobotniej o godz. 12:00

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia:
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza o godz. 15:00 w intencji osób zaangażowanych w dzieła Caritas, Dobrodziejów i otrzymujących pomoc
 • Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas

 

 1. Zapowiadam Pielgrzymki Parafialne
 • Dwudniową na Jasną Górę dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, zapisy u s. Renaty a szczegóły w zakrystii
 • Trzydniową min. do Krakowa do św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz do Starego Sącza do św. Kingi w czerwcu, szczegóły za tydzień

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W związku z przygotowaniami do jubileuszu Lecia istnienia naszej Parafii a także z widocznym rozwojem kultu łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej od dzisiaj można zaopatrzyć się w kopie tego obrazu. W ten sposób pragniemy zrealizować prośbę Parafian, aby Maryja w tym wizerunku była obecna w każdym katolickim domu. Będzie to jeden z etapów przygotowania naszych rodzin do przyjęcia Jej obrazu podczas czekającej nas peregrynacji w Parafii. Składane ofiary zostaną przeznaczone na rozpoczynający się remont kaplicy. 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś 

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: "Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono". 

 

Ewangelia według św. Jana