1.     Kalendarz liturgiczny:

  • niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  • poniedziałek – Świętych Młodzianków
  • czwartek – św. Sylwestra
  • piątek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • sobota – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

 

2.     W  Niedzielę Świętej Rodziny

  • rozpoczniemy w naszym Kościele Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia o godz. 15:00 ksiądz Proboszcz otworzy Drzwi Miłosierdzia i odmówi w Kaplicy całodziennej adoracji Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta

 

3.     Zapraszamy na

  • wspólne kolędowanie dzisiaj w niedzielę po Mszy świętej o g. 15:00
  • Koncert Noworoczny po Mszy świętej o godz. 12:00, podczas którego wystąpią: p. Witold Bindulski (trąbka, flugelforn) i p. Grzegorz Świergiel (organy)
  • Koncert kolęd naszego Parafialnego Chóru Tutti Santi za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00.

 

4.     Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. W poniedziałek, wtorek i w piątek nieczynne.

 

5.     Msza święta na zakończenie Roku 2015 w czwartek o godz. 16:00 w Pierzchnie i o godz. 17:00 w Kórniku w łączności z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok.

 

6.     Msze święte w Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Światowy Dzień Modlitw o Pokój) tak jak w niedzielę za wyjątkiem Mszy świętej o godz. 7:30, której nie będzie. Msza w Pierzchnie o godz. 10:00. W Nowy Rok przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej przed Mszą święta, natomiast naszych chorych odwiedzimy wyjątkowo w piątek 8 stycznia od godz. 8:30.

 

7.     W sobotę nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej: po Mszy o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 7:50 Różaniec pokutny, o godz. 8:30 Msza święta i spotkanie formacyjne z wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 

8.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest jeszcze świąteczny numer Przewodnika Katolickiego oraz noworoczny numer Miesięcznika Parafialnego, w którym znajduje się min. rozmowa z ks. biskupem Damianem Brylem o czekającej nas 1050. rocznicy Chrztu Polski, o przywileju Bramy Miłosierdzia w naszej świątyni, relacje fotograficzne z uroczystości parafialnych oraz zaproszenie na dziewiętnaste urodziny Miesięcznika w formie zabawy karnawałowej, które odbędą się w sobotę 16 stycznia 2016r. Zapisy w zakrystii

 

9.     Odeszli do wieczności: śp. Paweł Maćkowiak, pogrzeb w środę o godz. 10:00 oraz śp. Teresa Konieczna z Kórnika, pogrzeb w środę o 11:30 w Bninie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

10. Od poniedziałku 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą:

 

PLAN  KOLĘDY

w  dniach 27-30 grudnia 2015 r.

 

Dzień

Ksiądz

godz.

Trasy

28.12.2015

Poniedziałek

Ks. Proboszcz

Ks. Maciej

10:00

10:00

Pierzchno, nr 18, 19, 20, 21, 22, 23

Pierzchno dworzec i nr 35-42; Huby oraz Celestynowo

29.12.2015

Wtorek

Ks. Proboszcz

Ks. Maciej

10:00

10:00

 

 

Ok.15:00

Runowo, od p. Firlej do p. Majchrzak (Dziećmierowo, ul. Polna)

Runowo wieś, od p. Migały do pałacu oraz Runowo 3

Runowo, od p. Szczepaniaków do szkoły

30.12.2015

Środa

Ks. Proboszcz

Ks. Maciej

13:00

13:00

Pierzchno, nr 34-1

Szczodrzykowo, ul. Leśna, Polna, Łąkowa

W Nowy Rok na Mszach świętych zostanie podany szczegółowy plan kolędy

na następny tydzień i od 2 stycznia pragniemy odwiedzić: Kromolice, Trzebisławki, Szczodrzykowo i Dziećmierowo. Pragniemy poinformować,
iż kolędę będziemy rozpoczynać: od poniedziałku do piątku o godz. 15:30,
w soboty od godz. 10:00 a w niedzielę od. godz. 14:00. Na trasach dojazdowych prosimy o podstawienie transportu. Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na dokończenie prac w kaplicy
w Pierzchnie oraz na czekające nas prace w naszym kościele.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

 

Ewangelia według św. Łukasza