1. Spotkania duszpasterskie

 • Duszpasterstwo Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej oraz w sobotę w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Robakowie o g. 11:00
 • Krąg biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym

 

2. Nabożeństwa wielkopostne

 • Droga krzyżowa w piątek

– dla wszystkich o godz. 9:00 i 17:30 a z  udziałem dzieci po Mszy o godz. 16:30

– w kaplicy św. Stanisława o godz. 18:00

 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a po nich Msza święta a w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00.

 

3.  Dzisiaj

 • zapisy na spotkanie: Gdzie Chrzest, tam nadzieja, które odbędzie się na stadionie w Poznaniu dnia 16 kwietnia 2016 r
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych Msza święta o godz. 18:00 i spotkanie w domu parafialnym
 • zapisy na Światowe Dni Młodzieży z dekanatu kórnickiego w ramach pakietu (zmniejszony koszt 400 zł) przygotowanego przez Duszpasterstwo Młodzieży AP JORDAN od 29 do 31 lipca 2016 r.


   

4.  Caritas:

 • Parafialna DZIĘKUJĘ wszystkim dobrodziejom za dar ofiarowanych produktów i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii, kto jeszcze chciałby przekazać pomoc dla ubogich może to uczynić zabierając ze sobą tytkę z kosza św. Antoniego. Za tydzień w niedzielę zostanie przekazana informacja o przekazywaniu pomocy na święta  
 • Parafialna pełni dyżur w domu parafialnym w poniedziałki Wielkiego Postu od 16:00 do 17:30
 • Poznańska prosi o przekazanie odpisu 1% na pomoc dla potrzebujących - numer KRS: 0000224658. Pragniemy również pomóc naszej parafiance Hani, więcej na ulotkach.

 

5.  W najbliższym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne: Misjonarz świadkiem miłosierdzia będą przeżywały dzieci ze SP 1 w Kórniku (od poniedziałku do środy) oraz dzieci SP ze Szczodrzykowa (od środy do piątku). Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za dzieci, nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkoły oraz za prowadzące rekolekcje Siostry Klawerianki.

 

 

6.  W czasie Wielkiego Postu mamy do uregulowania Daninę Diecezjalną, proszę o zabranie koperty z napisem: Dobrowolna danina kościelna, którą można złożyć do wystawionej skarbony. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać.

 

7. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Rzymu w podziękowaniu za przeżycie Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam do udziału, informacje w gablocie.

 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy świąteczny Miesięcznik Parafialny, do którego dołączone zostały materiały formacyjne o Światowych Dniach Młodzieży i informacje parafialne na Triduum Paschalne.

 

9. Odeszli do wieczności śp. Roman Matuszewski z Kórnika, pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Maria Brzozowska z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

           

 

            Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go.

 

Ewangelia według św. Łukasza