Drukuj

 

1.     Kalendarz liturgiczny

 

2. Spotkania duszpasterskie:

 

3. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszam na Mszę świętą o godz. 19:30, po której nabożeństwo o umocnienie duchowe.

 

4.  W środę (06. 07. br.) przechodzi przez naszą parafię Poznańska Piesza Pielgrzymka podążająca na Jasną Górę. Będziemy gościć ponad 550. Pielgrzymów z grup: 4, 5, 7, 8 i 9, które ugościmy w tradycyjnych miejscach przy Ochotniczej Straży Pożarnej i Alei Flensa Ze względu na panującą wysoką temperaturę niech nie zabraknie napoi i czegoś do zjedzenia, aby Pielgrzymi nabrali sił i ruszyli w dalszą trasę. Wszystkim za dobroć serca już teraz DZIĘKUJEMY. Zanim pielgrzymi przybędą na posiłek wejdą na modlitwę do naszego kościoła.

 

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:

 

6.     Za tydzień

 

7.     Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

 

8. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

9. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym czas wypoczynku życzę błogosławionego czasu wakacji. Jednocześnie witam wszystkich wypoczywających i zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. relacja wraz ze zdjęciami z X Parafiady u Wszystkich Świętych w Kórniku.

11. Odeszli do wieczności: śp. Jan Tórz z Kórnika i śp. Alicja Marciniak z Kórnika, pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie.

 

Ewangelia według św. Łukasza