1. Kalendarz liturgiczny
 • Niedziela - święto dziękczynienia: przed kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności
 • poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy
 • środa – św. Bonifacego
 • sobota – św. Jadwigi, królowej
 • niedziela – Zesłania Ducha Świętego, zbiórka do puszek na szkoły katolickie

 

 1. Zapraszam na:
 • Mszę z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30
 • Wspólną modlitwę w sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po Mszy o godz. 18:00 jako nasze duchowe przygotowanie do peregrynacji
 • Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej w sobotę 15 czerwca br, wyjazd o godz. 6:45, szczegóły i zapisy u p. Antoniny

 

 1. Rekolekcje przygotowujące nas do Nawiedzenia Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej rozpoczniemy od środy Mszą o godz. 18:00. Nauki od czwartku do soboty na Mszy o godz. 8:30 i 18:00 oraz na zakończenie w niedzielę. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na godz. 16:30. Spowiedź przed Nawiedzeniem Obrazu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00 oraz w piątek od godz. 16:00 do 18:00 a w Pierzchnie od 15:00 do 16:00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krystian Sammler.

 

 

 1. W związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii cudownego obrazu w naszej parafii proszę, abyśmy zadbali o udekorowanie domów w trakcie Nawiedzenia 10 i 11 czerwca.

 

 1. Początek Nawiedzenia w poniedziałek 10 czerwca: gromadzimy się w kościele o godz. 17:00 na modlitwie, po której przejdziemy procesyjnie do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie powitamy Matkę Bożą i uroczyście przyniesiemy obraz do Kościoła. O godz. 18.00, po uroczystym powitaniu Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa. Dokładny program Nawiedzenia można zabrać ze sobą wychodząc z Kościoła.

 

 1. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek od 16:00 do 17:30 i w piątek od 9:30-11:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 12:00.
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Karaś z Bnina, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00 Kórniku. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 Słowo na dziś   

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.                                                                                    

Ewangelia według św. Łukasza

 

 

W NIEDZIELĘ 2 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ 2 FESTYN RODZINNY:

Z NAMI BEZPIECZNIEJ ORGANIZOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA I GMINY KÓRNIK ORAZ KOMISJĘ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH.

ZAPRASZAMY NA STADION BŁONIE OD GODZ. 12:00 DO 16:00