1. Kalendarz liturgiczny
 • Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego, zbiórka do puszek na szkoły katolickie.
 • poniedziałek – NMP Matki Kościoła.
 • czwartek- Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • niedziela – Najświętszej Trójcy, zbiórka do puszek na prace remontowo budowlane trwające wokół naszej świątyni.
 1. Zapraszam na:
 • W środę o 18.00 Msza Święta i nowenna do Matki Bożęj Różańcowej Kórnickiej.
 • Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej w sobotę 15 czerwca br, wyjazd o godz. 6:45, szczegóły i zapisy u p. Antoniny

 

 1. W związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii cudownego obrazu w naszej parafii proszę, abyśmy zadbali o udekorowanie domów w trakcie Nawiedzenia 10 i 11 czerwca.

 

 1. Początek Nawiedzenia w poniedziałek 10 czerwca: gromadzimy się w kościele o godz. 17:00 na modlitwie, po której przejdziemy procesyjnie do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie powitamy Matkę Bożą i uroczyście przyniesiemy obraz do Kościoła. O godz. 18.00, po uroczystym powitaniu Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa. 21.00 Apel Jasnogórski. 23.00 modlitwy za naszych zmarłych. 24.00 Pasterka Maryjna i modlitwy o powołania. Msza odprawiana przez kapłanów pochodzących z Kórnika i tutaj przed laty pracujących Po tej Mszy rozpoczyna się nocne czuwanie dla parafian. 6.40 Godzinki. 7.00 Msza Święta, 8.30 Msza święta dla chorych i osób starszych. Prosimy o pomoc w dotarciu tych osób do świątyni. 16.00 Msza Święta Pożegnalna ok.17.15 odjazd do Borówca. Dokładny program Nawiedzenia można zabrać ze sobą wychodząc z Kościoła.  We wtorek nie będzie Mszy Świętej o godz.18.00 

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu biuro będzie nieczynne.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe od czwartku o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 12:00.
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny, Modlitewnik Nawiedzenia
 1. Pragniemy poinformować, że tegoroczna Parafiada, ze względów organizacyjnych nie odbędzie się w czerwcowym terminie
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marian Warynica  z Kórnika, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone,

a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

 

Ewangelia według św. Jana