1. W kalendarzu liturgiczny
 • poniedziałek:  św. brata Alberta
 • czwartek: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz:
  7.30, 9.00 oraz na Rynku przy czwartym ołtarzu. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
 • piątek: św. Alojzego Gonzagi
 1. Zapowiadam:
 • Spotkanie dla budujących ołtarze na Boże Ciało, poniedziałek o godz. 17:00 przy zakrystii
 • próby dla dziewczynek chcących sypać kwiatki w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 przed kościołem. W sposób szczególny zapraszamy dziewczynki, które przystąpiły w tym roku do I Komunii.
 • Zapisy do I Komunii Świętej. Rodzice którzy chcieliby, aby ich dzieci przystąpiły w roku 2020 w naszej świątyni do Komunii, proszę by po Mszy podeszły do zakrystii w celu odebrania karty zgłoszenia dziecka. Wypełnione deklaracje należy oddać do następnej niedzieli także w zakrystii.
 • Zmianę porządku Mszy Świętych od poniedziałku 24 czerwca:
  W tygodniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00 w wyjątkiem poniedziałków w kaplicy u sióstr a więc o godz. 8:30 i 18:00
  W niedzielę nie będzie Mszy o godz. 18:00. Porządek będzie następujący: 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00 i 20:30.
 1. Zakończyliśmy uroczystości związane z Nawiedzeniem Maryi w znaku Ikony Jasnogórskiej. Pragnę podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia oraz wam drodzy Parafianie za tak liczny udział i manifestacje wiary oraz miłości, do naszej niebieskiej Matki. Bóg zapłać.
 1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 18:00, za wyjątkiem czwartku po powrocie procesji do kościoła oraz w niedzielę po Mszy o godz. 12:00.
 1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek oraz we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 dla narzeczonych i w piątek od 9.30 do 11.00
 1. W środę rozpoczynamy obchód Uroczystości Bożego Ciała, w związku z tym wieczorna Msza Święta połączona będzie z nieszporami i procesją wokół kościoła. Nowenna do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej odprawimy o 17.45 w kaplicy a różaniec o 17.15
 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała: Msze święte o godz. 7:30, 9:00, na zakończenie procesji :
 • Procesja do czterech ołtarzy wyruszy ok. godz. 9:30. Ołtarze będą znajdować się: ołtarz I – u Państwa Lehmann, ołtarz II – krzyż przy Liceum, ołtarz III – u Państwa Grzegorowskich i ołtarz IV przy Ratuszu, gdzie po błogosławieństwie na cztery strony świata zostanie odprawiona Msza święta.
 • Parafian proszę o udekorowanie domów a także o nie parkowanie samochodów na trasie procesji
 • Zapraszamy do udziału w procesji dzieci I komunijne w strojach.
 • W czasie procesji i przez oktawę proszę o zgłoszenie się i pomoc: panów do baldachimu i prowadzenia kapłana, poczty sztandarowe, wspólnoty parafialne, Orkiestrę Harcerską, dziewczęta sypiące kwiaty i ministrantów.
 • Osoby, które chciałyby wspomóc dziewczynki sypiące kwiatki prosimy o przyniesienie płatków do środy do zakrystii.
 1. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Domicela Duszczak z Kórnika. Pogrzeb odbył się w sobotę. Powierzmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu……..