1.     Kalendarz liturgiczny:

 •  niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych
 • poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
 • środa – św. Karola Boromeusza

                                

2.     Spotkania duszpasterskie:

 •  Parafialny Chór Tutti Santi, Zespół Dziecięcy Tutti Santi, Schola Dziecięca WMM, Duszpasterstwa Młodych, Ministrantów zgodnie z ustaleniami prowadzących
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym 
 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w piątek po Mszy o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
 • Stowarzyszenie Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8:30 w domu parafialnym

 

3.     Dzisiaj w niedzielę w Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada:

 •  Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00
 • Na cmentarzu rozpoczniemy nabożeństwo o godz. 14:00 procesją żałobną od bramy cmentarnej z liturgicznymi modlitwami za zmarłych a następnie Eucharystia
 •  można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy (jeden raz za jednego zmarłego) oraz od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii świętej i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 

4.     W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w związku z tym biuro parafialne będzie nieczynne. Msze święte o godz. 7:00 u sióstr, w kościele parafialnym o godz. 8:30, 16:30 i 18:00 oraz w kaplicy w Pierzchnie o godz. 16:00. Tego dnia na cmentarzu od około godziny 19:00 różaniec z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych.

 

5.     We wtorek o godz. 18:00 odbędzie się Msza święta z wymieniankami za zmarłych parafian w ciągu ostatniego roku. Zapraszamy najbliższych do wspólnej modlitwy i zapalenia światła pamięci i miłości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w łączności z różańcem od 3 do 8 listopada.

 

6.     W środę 4 listopada odbędzie się I Pielgrzymka Sołtysów Powiatu Poznańskiego do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę z nowenną do MB Różańcowej Kórnickiej.

 

7.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

 •  czwartek: godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Żywy Różaniec. Spowiadamy od godz. 17:00.
 •   piątek: od godz. 8:30 odwiedzimy naszych chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie tego dnia nieczynne.

Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież.

W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

 •   sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej adoracją po Mszy o godz. 7:00, od godz. 7:50 różaniec pokutny a następnie Msza święta o godz. 8:30.

 

8.     W najbliższą sobotę odbędzie się II Forum Ewangelizacyjne w Poznaniu. Zapisy przyjmuje Wspólnota Bogu Bliscy, która zaprasza w każdą sobotę na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12:00 do 13:00.

 

9.     Nasz odpust parafialny Wszystkich Świętych według przyjętej tradycji odbędzie się w pierwszą niedzielę po 1 listopada tj. 8 listopada. Za tydzień w niedzielę sumę odpustową poprowadzi i kazanie o godz. 12:00 wygłosi ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. MB Królowej Rodzin z Borówca. Chcemy wspólnie z dziećmi i rodzicami dobrze przygotować się do tego wyjątkowego dnia dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony www.parafiawszystkich.pl a następnie zachęcamy do wejścia na parafialnego facebooka, aby wybrać PORTRET ŚWIĘTEGO. Rozwiązanie konkursu za tydzień na Mszy z udziałem dzieci o godz. 10:30.

 

10. Z tyłu kościoła zostały wyłożone kartki na wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym a jednorazowe wraz z dobrowolną ofiarą składamy do skarbony wystawionej przed ołtarzem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych od 3 listopada na różańcu.

 

11. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy listopadowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. artykuły o św. Marcinie, pielgrzymce Przyjaciół do Częstochowy i Krakowa, Dekanalnym Święcie Młodych.

 

12. Zapraszamy na:

 •  Weekend dla kobiet i mężczyzn do Gębic w terminie od 20 do 22 listopada, prowadzi ks. Piotr Ostański. Zapisy w zakrystii.
 • Pierwszą Biesiadę Parafialna ze św. Marcinem. Odbędzie się ona 7 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach i można zapisywać się na nią w zakrystii lub w biurze parafialnym do najbliższej środy.

 

 

 

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. 

Ewangelia według św. Mateusza