Drukuj

Dzisiaj wspólnie z Maryją, św. Józefem, Aniołami, pasterzami oraz Mędrcami ze Wschodu pochylamy się nad Dzieciątkiem Jezus narodzonym w Betlejemskiej grocie i położonym w żłobie. Patrząc wspólnie z Wami stawiam sobie pytanie: Czy Boże Narodzenie jest tylko raz w roku? Pod względem wspominanej uroczystości z całą pewnością tak, ale… Ale kiedy sprawowałem Przenajświętszą Ofiarę to dotarło do mnie, że Boże Narodzenie jest każdego dnia. Tak kochana Siostro każdego dnia, tak drogi Bracie każdego dnia. Bowiem każdego dnia na ołtarzach świata rodzi się dla nas Chrystus nasz Pan i Zbawiciel. Kochana Siostro i drogi Bracie obyśmy Wszyscy otworzyli dla Pana Jezusa nasze serca żyjąc każdego dnia Wielką tajemnicę wiary jaką jest Przenajświętsza Ofiara Jezusa Chrystusa. Wszystkim Wam Kochani życzymy Bożego Narodzenia…

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz wraz z Duszpasterzami

 1. Kalendarz liturgiczny
 1. Z serca dziękuję:

 

 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia: Msza wigilijna z udziałem dzieci
  o godz. 20:00 w naszej świątyni, Pasterka w kaplicy św. Stanisława
  w Pierzchnie o godz. 22:00 i Pasterka w naszej świątyni u Wszystkich Świętych w Kórniku o godz. 24:00.

 

 

 1. W środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte, tak jak w niedzielę oraz dodatkowa o godz. 15:00 dla przedszkolaków i dzieci młodszych, które zapraszam na urodziny Pana Jezusa.

 

 1. W czwartek 26 grudnia w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia zostanie podany plan wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy od piątku 27 grudnia od Mościenicy i Skrzynek. Wiernych z terenu Mościenicy i Skrzynek, którzy pragną wspólnie pomodlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo proszę o podejście do zakrystii do 25 grudnia włącznie, celem zaproszenia duszpasterza do miejsca zamieszkania.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny

 

 1. Zapowiadam

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne.

 

 1. Zmarł nasz parafianin śp. Wiktor Paprocki z Kórnika, pogrzeb w sobotę 28 grudnia o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Ono było na początku u Boga.

Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 

Ewangelia według św. Mateusza