1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 • środa – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • czwartek – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu
 • piątek – Najświętszego Imienia Jezus

 

 1. Dzisiaj w niedzielę Świętej Rodziny
 • Będziemy gościć Siostry Serafitki wraz z dziećmi z DPSu św. Rocha w kaplicy w Pierzchnie o godz. 10:00 oraz w kościele o godz. 12:00
 • Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Dodatkowa Msza święta o godz. 15:00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zakończona uczczeniem relikwii św. Szarbela
 • Po Mszy świętej o godz. 15:00 zapraszam do Sali OSP na koncert będący wsparciem dla DPSu św. Rocha w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki.

 

 1. We wtorek 31 grudnia Msze święte z nabożeństwem na zakończenie roku 2019 o godz. 16:30 zarówno w kościele u Wszystkich Świętych, jak i w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie.

 

 

 1. W środę w Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30
 • pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego
 • obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; godz. 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą
 • piątek: odwiedziny chorych tylko chorzy ks. Proboszcza od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej w kaplicy NSPJ
 • sobota: nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej rozpoczynamy adoracją od godz. 7:30, ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie odwiedzał chorych ks. Łukasz, do chorych udadzą się szafarze.

 1. W poniedziałek 6 stycznia 2020 roku Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli
 • Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00 i 18:00. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wszystkich zaangażowanych w grupy i wspólnoty w naszej Parafii
 • Zostanie poświęcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2020. W kadzidło można zaopatrzyć się po Mszy świętej, a składane dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na pomoc dla sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać.
 • Orszak Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) wejdzie uroczyście do kościoła na Mszę świętą o godz. 10:30, gromadzimy się o 10:15 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej zapraszam w imieniu organizatorów na wspólne kolędowanie z Królami. Przewidywane zakończenie ok. godz. 13:00

 

 1. Zapowiadam
 • dodatkową Mszę świętą dla przedszkolaków i dzieci młodszych za tydzień w niedzielę 5 stycznia o godz. 15:00
 • spotkanie dla pielgrzymów udających się do Meksyku w poniedziałek 6 stycznia 2020 po Mszy świętej o godz. 12:00
 • Parafialną Zabawę Karnawałową w sobotę 18 stycznia 2020 roku, zapisy w zakrystii. Ta forma spotkania będzie okazją do wspólnej zabawy, która przy okazji będzie naszym wsparciem we wspólnym Ratowaniu Kolegiaty dla przyszłych pokoleń
 • IV Ogólnopolskie Spotkanie Ewangelizacyjne w dniach 8 i 9 luty 2020 roku na Oazie w Kórniku oraz Ogólnopolskie Spotkanie dla młodzieży Face2Face, które odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 roku. Zachęcam, aby zabrać ze sobą ulotki i podać je swoim znajomym i bliskim, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

 1. W związku z kolędą proszę wiernych którzy pragną wspólnie pomodlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo o podejście do zakrystii zamieszkałych: w Dziećmierowie Owocowe Wzgórza do środy 1 stycznia 2020 roku włącznie oraz wiernych zamieszkałych w Szczodrzykowie oraz w Dziećmierowie na ul. Dworcowej do niedzieli 5 stycznia 2020 roku włącznie, celem zaproszenia duszpasterza do miejsca zamieszkania. 
  Plan kolędy dostępny jest tutaj [link]

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Wstań, weź dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela,

bo już umarli ci, którzy czyhali na życie dziecięcia.

On więc wstał, wziął dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. 

 

Ewangelia według św. Mateusza