1. Kalendarz liturgiczny
 • środa – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • czwartek – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu
 • piątek – Najświętszego Imienia Jezus

 

 1. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30
 • pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego
 • obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój
 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne.

 2. W miesiącu styczniu i w lutym Msza Św. o godzinie 8:30 odprawiana będzie wyłącznie w soboty .
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: godz. 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; godz. 16:00 wszyscy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiedź przed Mszą
 • piątek: odwiedziny chorych tylko chorzy ks. Proboszcza od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30. W Pierzchnie: Spowiedź od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej w kaplicy NSPJ
 • sobota: nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej rozpoczynamy adoracją od godz. 7:30, ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie odwiedzał chorych ks. Łukasz, do chorych udadzą się szafarze.
 1. W poniedziałek 6 stycznia 2020 roku Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli
 • Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 18:00 i 19:30 z nabożeństwem o umocnienie duchowe. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wszystkich zaangażowanych w grupy i wspólnoty w naszej Parafii
 • Zostanie poświęcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2020. W kadzidło można zaopatrzyć się po Mszy świętej, a składane dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na pomoc dla sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać.
 • Orszak Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) wejdzie uroczyście do kościoła na Mszę świętą o godz. 10:30, gromadzimy się o 10:15 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej zapraszam w imieniu organizatorów na wspólne kolędowanie z Królami. Przewidywane zakończenie ok. godz. 13:00

 

 1. Zapowiadam
 • dodatkową Mszę świętą dla przedszkolaków i dzieci młodszych w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 15:00
 • spotkanie dla pielgrzymów udających się do Meksyku w poniedziałek 6 stycznia 2020 po Mszy świętej o godz. 12:00
 • Parafialną Zabawę Karnawałową w sobotę 18 stycznia 2020 roku, zapisy w zakrystii
 • IV Ogólnopolskie Spotkanie Ewangelizacyjne w dniach 8 i 9 luty 2020 roku na Oazie w Kórniku oraz Ogólnopolskie Spotkanie dla młodzieży Face2Face, które odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 roku. Zachęcam, aby zabrać ze sobą ulotki i podać je swoim znajomym i bliskim, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.
 1. W związku z kolędą proszę wiernych którzy pragną wspólnie pomodlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo o podejście do zakrystii zamieszkałych: w Dziećmierowie Owocowe Wzgórza do środy 1 stycznia 2020 roku włącznie oraz wiernych zamieszkałych w Szczodrzykowie oraz w Dziećmierowie na ul. Dworcowej do niedzieli 5 stycznia 2020 roku włącznie, celem zaproszenia duszpasterza do miejsca zamieszkania. Dalszy plan kolędy zostanie podany w niedzielę. Plan kolendy dostępny jest pod tym linkiem [link]