1. Kalendarz liturgiczny
  • wtorek – św. Agnieszki
  • piątek – św. Franciszka Salezego
  • sobota – Nawrócenia św. Pawła
  • niedziela – Niedziela Słowa Bożego
  1. Przed laty pożegnaliśmy naszego kochanego proboszcza ks. prałata Tadeusza Jabłońskiego. W 25 rocznicę śmierci ks. prałata będziemy sprawować we wspólnocie kapłańskiej Mszę świętą, w piątek 24 stycznia o godz. 18:00, podczas której kazanie wygłosi ks. proboszcz Mirosław Nowak będący za czasów ks. prałata wikariuszem w naszej Parafii. Po Eucharystii udamy się na modlitwę nad grobem naszego proboszcza. Kochani Parafianie proszę Was, abyśmy tego dnia ożywili naszą wdzięczność i pamięć za otrzymane dobro i miłosierdzie, którym obdarowywał śp. ks. proboszcz Tadeusz Jabłoński. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

 

  1. Trwają zapisy w zakrystii oraz przez stronę parafialną na IV Ogólnopolskie Spotkanie Ewangelizacyjne Uzdrowieni z cierpienia w dniach 8 i 9 lutego br. Od dzisiaj młodzież może zapisywać się na Ogólnopolskie Spotkanie face2face Akcja-reanimacja poprzez stronę parafiawszystkich.pl zalogujesz się i automatycznie otrzymasz wejściówkę.

 

 

  1. Dzisiaj dobrowolna zbiórka przed kościołem w ramach wspólnego ratowania Kolegiaty a za tydzień na Radio Emaus. Wszystkim dobrodziejom dziękuję za dar serca.

 

  1. Biuro parafialne do 26 stycznia czynne w piątki od g. 9:30 do 11:00.

 

  1. W styczniu i w lutym od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy świętej o godz. 8:30.

 

  7. W poniedziałek Spotkanie w drodze o godz. 19:00 w domu parafialnym

 

  8. W sobotę zapraszam na różaniec o godz. 17:15 w intencjach zapisanych w księdze, a następnie Msza święta,

      ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej

 

  9. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 15:00 w intencji małżeństw obchodzących jubileusze oraz                        nabożeństwo do św. Szarbela  

 

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik                       Parafialny.

 

11. W związku z kolędą proszę wiernych którzy pragną wspólnie pomodlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo o podejście do zakrystii zamieszkałych: ul. Krasickiego do dzisiaj tj. niedzieli 19 stycznia 2020 roku włącznie celem zaproszenia duszpasterza do miejsca zamieszkania. PLan kolędy dostępny dostępny tutuaj [link]