Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Dzisiaj

 

 1. Jutro w I poniedziałek miesiąca Msza święta o godz. 19:30
  z nabożeństwem o umocnienie duchowe. Proszę przynieść ze sobą wodę, sól, olej i świece. W czasie wakacji w I poniedziałek miesiąca Msza święta z nabożeństwem o godz. 19:30: 5 lipca i 2 sierpnia.
 1. Trwa oktawa Bożego Ciała procesje z nabożeństwem czerwcowym

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7:00, 8:30 i 18:00 z procesją do krzyża przy LO gdzie odmówimy Litanie do NSPJ i odnowimy Akt poświęcenia Narodu NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 

 1. Za tydzień w niedzielę

 

 1. Biuro parafialne

 

 

 1. Zapowiadam zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
  dla rodziców i dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży według następującego planu:

 

 1. Nasza Parafia organizuje konkurs plastyczny na rysunek zatytułowany: Nasze jezioro w oczach dziecka. Konkurs jest otwarty dla Wszystkich chętnych. Prace w formacie A4, podpisane imieniem i nazwiskiem z numerem telefonu kontaktowego, wykonane dowolną techniką. Prace można dostarczyć: osobiście /przed lub po każdej Mszy świętej do zakrystii Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku/ lub przesyłać skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do najbliższego czwartku /10 czerwca 2021r./. Rozwiązanie konkursu w sobotę 12 czerwca 2021 w Godzinie Miłosierdzia około godz. 15:30. Zapraszam do udziału w konkursie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Newelską z Kórnika i śp. Stefana Łakomy z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie
  a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz
 

Słowo na dziś

Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, 
takie królestwo nie może się ostać.
I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. 

 

Ewangelia według św. Marka