Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Dzisiaj

 

 1. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca
 1. We wtorek 6 lipca 2021 r. około godziny 16:00

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę po Mszy świętej o godz. 18:00.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w wakacje

 

 1. Biuro parafialne na czas wakacji od 28 czerwca do 3 września

 

 1. Msze święte i Spowiedź na czas wakacji od 28 czerwca do 3 września

 

 1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin poprzez przekazanie im wyprawek szkolnych. W tym roku będziemy wspierać najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Dlatego przy figurze św. Antoniego pojawił się kosz, w którym Parafianie i Przyjaciele mogą zostawić przybory. Przydadzą się: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Zbiórka potrwa do 15 sierpnia 2021r.

 2. W związku z zapowiadaną uroczystością 1 Światowego Dnia Dziadków
  i Osób Starszych,
  obchodzonego w Kościele katolickim na całym świecie
  w 4. niedzielę lipca tj. 25 lipca 2021r. Osoby uczestniczące będą mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ponadto odpust zupełny będzie przysługiwał tym osobom, które tego dnia odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub – w przypadku niemożliwości osobistego spotkania – skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych. Z możliwości skorzystania z odpustu będą mogły skorzystać też osoby starsze, które z powodu choroby czy innych przeszkód zdrowotnych, nie będą mogły wziąć fizycznie wziąć udziału w tych obchodach, ale pozostaną w szczególnej łączności duchowej.

 3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy wakacyjny Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Wyrzykowską z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

A Jezus mówił im: Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

Ewangelia według św. Marka